Choinka Dziecięcych Serc

Choinka Dziecięcych Serc W szkole podstawowej nr 2 w Pruszkowie stanęła nietypowa choinka. Ma on służyć do zbierania nakrętek. Jest ona jednym z elementów akcji pod hasłem „Choina Dziecięcych serc”. W ten sposób dzieci i rodzice zachęcani są do pomocy poprzez ekologię. Jest to przykład kreatywnego podejścia do życia społecznego i aktywizacji społeczności lokalnej. Choinka... Przeczytaj artykuł


Choinka Dziecięcych Serc

W szkole podstawowej nr 2 w Pruszkowie stanęła nietypowa choinka. Ma on służyć do zbierania nakrętek. Jest ona jednym z elementów akcji pod hasłem „Choina Dziecięcych serc”. W ten sposób dzieci i rodzice zachęcani są do pomocy poprzez ekologię. Jest to przykład kreatywnego podejścia do życia społecznego i aktywizacji społeczności lokalnej.

Choinka ma wysokość 3 metrów, a jej średnica wynosi 2 metry. Jej wymiary są dość imponujące, gdyż ma się w nią zmieścić jak najwięcej nakrętek. Konstrukcja choinki została stworzona z przezroczystej pleksi na drewnianym stelażu. Aby wyglądała piękniej i bardziej świątecznie, została oświetlona lampkami led. Będzie ona służyła jako ozdoba w okresie Świąt Bożego  Narodzenia oraz jako pojemnik na nakrętki. Na zakończenie akcji nakrętki zostaną sprzedane, a pieniądze przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Finał akcji odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Jednak do udziału w akcji są zaproszone wszystkie szkoły i przedszkola z Pruszkowa oraz mieszkańców Naszego miasta. Osoby chcące dołączyć się do akcji mogę kontaktować się ze Społecznym Stowarzyszeniem ”Forum Pruszków” forumpruszkow@gmail.com lub z koordynatorką akcji Panią Magdaleną Sawicką magdasawicka@poczta.onet.pl.

Zdjęcie choinki charytatywnej 2015

Czas trwania: do dnia finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Organizator:

  • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie
  • Szkoła Podstawowa nr 2

Partner:

  • Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków”
  • Urząd Miasta w Pruszkowie

Darczyńcy:

  • Stacja Pruszków
  • Oishii Suhi
  • Galaktyka Gier