Podsumowanie roku 2016!

Rok 2016 w społecznej pracy Stowarzyszenia „Forum Pruszków” to blisko 100 przeprowadzonych wydarzeń dla mieszkańców Pruszkowa, powiatu pruszkowskiego i turystów. Taka ilość wydarzeń jest wynikiem zaangażowania członków Stowarzyszenia i jego wolontariuszy we współpracę z innymi organizacjami lokalnymi, instytucjami, przedsiębiorstwami i władzami miasta. Pracowaliśmy wg zasady „Razem możemy więcej” tak jak w roku 2015, kiedy naszą... Przeczytaj artykuł


Zdjęcie Podsumowanie roku 2016

Rok 2016 w społecznej pracy Stowarzyszenia „Forum Pruszków” to blisko 100 przeprowadzonych wydarzeń dla mieszkańców Pruszkowa, powiatu pruszkowskiego i turystów. Taka ilość wydarzeń jest wynikiem zaangażowania członków Stowarzyszenia i jego wolontariuszy we współpracę z innymi organizacjami lokalnymi, instytucjami, przedsiębiorstwami i władzami miasta. Pracowaliśmy wg zasady „Razem możemy więcej” tak jak w roku 2015, kiedy naszą aktywność społeczną wyróżnił Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński i przyznał nam nagrodę Urbs Nova za zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej. W roku obchodów Jubileuszu 100 lat Pruszkowa chcieliśmy zaktywizować nasze otoczenie jeszcze bardziej. Dołożyliśmy starań, żeby organizowane przez nas imprezy miały charakter kulturalny i edukacyjny. Pomagaliśmy w odkrywaniu tego, że Pruszków jest interesującym miejscem do życia i był takim na przestrzeni wielu, wielu lat wstecz. Dziękujemy za liczne uczestnictwo w naszych wydarzeniach, które zorganizowaliśmy w 2016 r. Były to:

• 10 projekcji Pruszkowskiego Klub Filmowy, od 7 lat organizowanego raz w miesiącu przez cały rok z przerwą na wakacje. Uczestnicy pokazów filmowych (ok. 700 osób) obejrzeli w tym roku wybrane filmy światowej kinematografii oraz spotkali się z zaproszonymi gośćmi. Podczas pokazów zapewnialiśmy serwis kawowy oraz opiekę dla dzieci.

• 12 spotkań planszówkowych czyli Pruszkowski Klub Planszówkowy i Soboty na planszy. Spotkania, które w tym roku skupiły ok. 400 pasjonatów gier planszowych.

• Konkurs na opracowanie loga Śniadań w Parku. Pierwszą nagrodę i wyróżnienie wręczyliśmy 2 graficzkom, które w sposób najlepszy zinterpretowały ideę Śniadań w Parku. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19 marca przed projekcją filmu PKF.

• 6 tematycznych Śniadań w Parku. Odbywały się co dwa tygodnie od maja do końca września z przerwą na wakacje. W ich ramach zorganizowaliśmy wraz z wieloma partnerami 4 koncerty, kilkadziesiąt warsztatów, wystaw, spotkań z zaproszonymi gośćmi oraz konkursów z nagrodami, a także degustacje, animacje, zabawy i zawody sportowe. Uczestnicy Śniadań w dn. 11 czerwca wzięli jednocześnie udział w Pikniku Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego a w dn. 10 września w Pruszkowskim Festiwalu Archeologicznym.

• Spotkanie podsumowujące współpracę z partnerami przy tworzeniu Śniadań w Parku na 100-lecie Pruszkowa w dn. 27 października. Było ono okazją do nawiązania bezpośredniego kontaktu między organizatorami Śniadań a przedsiębiorcami, pracownikami kultury i samorządów. Na tym spotkaniu miał miejsce finał naszej chęci nawiązania kontaktu ze społecznikami i artystami z Otwocka. Przekazaliśmy wielkoformatową pocztówkę z życzeniami 100 lat dla Otwocka i rozmawialiśmy o efektach pracy społecznej w naszych społecznościach.

• 6 spacerów fotograficznych z cyklu „Spacery na stulecie Pruszkowa”, których celem było zaznajomienie uczestników z historią i walorami Pruszkowa oraz promocja portalu poznaj.pruszkow.pl. Spacery odbywały się od maja do końca września i zakończyły się wystawą zdjęć jaką wciąż można oglądać na placu przed Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

• Aplikacja mobilna Poznaj Pruszków dostępna za darmo w sklepach internetowych AppStore i Google Play. Uruchomiliśmy ją we wrześniu br specjalnie dla miłośników lokalnej historii oraz tych, którzy lubią nowe rozwiązania w zakresie promocji i rozwoju turystyki lokalnej. Jej użytkownicy mają dostęp do 9 tras spacerowych śladami dziejów Pruszkowa – jeden ze spacerów obejmuje także miejscowości sąsiadujące z Pruszkowem m.in: Komorów, Otrębusy i Kanie. Aplikacja jest wyposażona w nawigację, która ułatwia zwiedzanie po trasach spacerowych.

• Strefa kultury i rozrywki pt. „Stacja Kultura. Pruszków 2016” dla mieszkańców Pruszkowa oraz gości Światowych Dni Młodzieży z Gwatemali, czyli wieczór 24 lipca w Parku Kościuszki, który towarzyszył masowej imprezie miejskiej tj. Koncerty do Północy.

• 30 spotkań dla aktywnych mieszkańców Pruszkowa i okolic pt. „Forum dla Aktywnych”. Głównym tematem jakim zajmowaliśmy się podczas spotkań to opracowanie programu Śniadań w Parku na 100 lat Pruszkowa, ale na każdym ze spotkań była możliwość wsparcia innych inicjatyw społecznych oraz wymianę doświadczeń i kontaktów, co jest ideą FdA od 2015 r.

• 5 spotkań dla wolontariuszy od stycznia do maja w każdą filmową sobotę miesiąca, 2 godz. przed pokazem PKF. Ich celem była promocja wolontariatu. Efektem tych spotkań było pozyskanie wolontariuszy d pomocy dla Stowarzyszenia.

Dodatkowo Stowarzyszenie “Forum Pruszków” przyczyniło się w 2016 r. do podnoszenia kompetencji w prowadzeniu działalności społecznej dla mieszkańców Pruszkowa i okolic. Zorganizowaliśmy:

• Szkolenie z przedstawicielem programu „Mazowsze Lokalnie”. Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków” objęło funkcję Ambasadora tego programu i służyło jako jedyny w Pruszkowie „punkt konsultacyjny” organizacjom NGO i grupom nieformalnym zainteresowanym pozyskaniem funduszy na realizację swoich pomysłów.

• Akademia NGO – cykl 8 szkoleń i 10 spotkań konsultacyjnych dla mieszkańców całego powiatu pruszkowskiego, którzy byli zainteresowani podnoszeniem kompetencji z zakresu prowadzenia działalności społecznej. Akademia NGO była częścią programu „Powiat Społecznie Aktywnych i była finansowana przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie w ramach Otwartego Konkursu Ofert.

Mamy za sobą 6 pozyskanych i szczęśliwie rozliczonych dotacji. Nasze działania i momenty kryzysów spotkały się z pomocą i przychylnością osób prywatnych. Dziękujemy.

Wyróżnienia otrzymane w tym roku traktuję jako uznanie dla osobistego zaangażowania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej i promocji miasta, ale i uznanie dla wysiłku wielu wspaniałych aktywnych ludzi, którzy tworzyli zespoły jakimi kierowałam.

• Podziękowania Prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego w formie miniatury statuetki Urbs Nova za pracę w Komitecie Organizacyjnym obchodów Jubileuszu 100-lecia Pruszkowa

• Dyplom Marszałka Województwa Mazowieckiego za zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej i promocji miasta.

Z życzeniami pomyślnego i inspirującego 2017 Roku,
Emilia Frydrych
Prezes Społecznego Stowarzyszenia “Forum Pruszków”


300-135 tshoot pdf
sy0-401
300-208 sisas dumps
70-483 practice test
70-347 pdf
1z0-808 pdf
cissp book
400-201 pdf
70-346
100-105 icnd1 pdf
pmp exam questions
aws-sysops questions & answers pdf
pmp exam questions
ex200 dumps pdf
210-065 dump
300-075 testking
300-206 senss book pdf
http://www.itexam-online.com/
http://www.passexamvce.com/
http://www.itcert-online.com/