Relacja z drugiego „Śniadania w parku. Pruszków 2015”

Lato nadchodzi wielkimi krokami. Mogliśmy się o tym przekonać w minioną sobotę, kiedy słupki rtęci w Pruszkowie i okolicach przekroczyły barierę 30 °C. Co można robić w taką pogodę? a) Wyjechać „nad wodę”. b) Siedzieć z mrożoną herbatą przed telewizorem albo c) odwiedzić jeden z klimatyzowanych supermarketów. Wiele osób postanowiło wybrać jeszcze inaczej (i naszym... Przeczytaj artykuł


Lato nadchodzi wielkimi krokami. Mogliśmy się o tym przekonać w minioną sobotę, kiedy słupki rtęci w Pruszkowie i okolicach przekroczyły barierę 30 °C. Co można robić w taką pogodę? a) Wyjechać „nad wodę”. b) Siedzieć z mrożoną herbatą przed telewizorem albo c) odwiedzić jeden z klimatyzowanych supermarketów. Wiele osób postanowiło wybrać jeszcze inaczej (i naszym zdaniem ciekawiej!) – czemu by nie spotkać się na wspólnym Śniadaniu w Parku Kościuszki z ciekawymi ludźmi?

13 czerwca w godzinach 10.00 – 15.00 odbyło się drugie „Śniadanie w parku”. Wszyscy, którzy postanowili tego słonecznego dnia wyjść z domu, otrzymali możliwość skorzystania z wyjątkowej atmosfery w Parku Kościuszki. W przygotowanych atrakcjach udział mogli wziąć wszyscy – zarówno dzieci, dla których atrakcje przygotowało m.in. stoisko Pedagogów i Animatorów Mobilnych czy BAVI. Stowarzyszenie Forum Pruszków koordynowało działania wszystkich śniadaniowych organizacji, dzięki którym przybyli mogli posłuchać muzyki, kupić książki w atrakcyjnych cenach (księgarnia „Ania”) lub po prostu wymienić się książkami, mogli też zjeść i wypić na śniadanie coś smacznego („Sushi”, pizzeria „Corrado” czy Kawiarnia Pawilon serwująca kawy i wielobarwne oranżady). Nie zabrakło także „Serca Pruszkowa”, zainteresowani mogli porozmawiać o zdrowym trybie życia i zjeść kolorowe śniadanie. Ciasteczka z cukrowymi serduszkami integrowały najbardziej.

To jednak nie wszystko! Swoje stoisko w ramach działań artystycznych, pod których egidą miało miejsce śniadanie, wystawił Salon Pruszkowski, gdzie w ramach Galerii Plenerowej można było podziwiać niesamowite obrazy lokalnych artystów. „Misję śniadania” Miejski Ośrodek Kultur, na którego stanowisku powstawały eko-rzeźby.

Nie zabrakło także osób, które podczas porannego wydarzenia promowały różne idee społeczne. Warto wymienić w tej kategorii Stowarzyszenie „Socjus”, promujące potrzebę spędzania czasu całymi rodzinami i „trzeźwy styl życia”, Fundację Adys, której członkowie mają szansę na świetny rozwój i rozwijanie swoich pasji. Pojawili się także przedstawiciele „Otwartej Dłoni”, gdzie całe rodziny mogły znaleźć coś dla siebie a także podzielić się rzeczami z potrzebującymi. Społecznicy prowadzący akcję „Misie dla Misi” prosili o konkretną pomoc dla kilkuletniej Misi. Idee rozwijającego się budżetu obywatelskiego dla Pruszkowa w ramach konsultacji i rozmów promował lider Stowarzyszenia 5plus.

Warto wspomnieć o stoiskach, na których można było wyćwiczyć swoje ciało. Na przykład, fizjoterapeuta Tomir promował innowacyjne ćwiczenia z deskorolką, po których wiele osób musiało zweryfikować swoją kondycję. Dla tych, którym „coś strzyknęło” Stowarzyszenie „Kropla Słońca” oferowała „Masowanie na śniadanie”, gdzie pani fizjoterapeutka potrafiła ulżyć w cierpieniach za pomocą profesjonalnych „sztuczek”.

A może by tak dowiedzieć się czegoś o byciu fit? W ramach akcji prowadzonej przez „Zdrowo Jemy”, każdy zainteresowany mógł zasięgnąć porad dietetycznych i zdobyć wiedzę, jak przyrządzić zdrowe jedzenie szczególnie dla swoich dzieci.

Jak zatem można wyczytać, dla zainteresowanych atrakcji było co niemiara! Dodatkowo, każdy przybyły w ramach „Śniadania dla aktywnych” mógł nawiązać nowe znajomości oraz kontakty. A to wszystko w ciągu pięciu godzin! Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu żałujesz, że cię z nami nie było, to nic straconego – przyjdź za dwa tygodnie, wtedy także będziemy bawić się razem w Parku Kościuszki! Więcej informacji wkrótce na naszej stronie www.forumpruszkow.pl i na portalu fb www.facebook.com/Sniadania.

Edgar Czop

Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015" Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015" Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015" Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015" Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015" Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015" Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015" Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015" Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015" Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015" Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015" Zdjęcie z drugiego "Śniadania w Parku. Pruszków 2015"

Za udostępnienie zdjęć do relacji serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „Otwarta Dłoń” oraz „Serce Pruszkowa”!

Śniadania w Parku wspiera Miasto Pruszków.

Logo Pruszków