Relacja z otwarcia trzeciego sezonu Śniadań w Parku

Piękna pogoda, wesoła atmosfera, kolorowe nagrody w konkursach i wystawcy, którzy dzielili się swoją pasją –  tak otworzyli trzeci sezon sąsiedzkich spotkań w Pruszkowie jego organizatorzy – Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków” oraz ochotnicy, osoby prowadzące działalność społeczną lub hobbystyczną. Wydarzenie finansowo wsparł Urząd Miasta Pruszkowa. Przypominamy, że Śniadania w Parku odbywają się co roku w... Przeczytaj artykuł


Piękna pogoda, wesoła atmosfera, kolorowe nagrody w konkursach i wystawcy, którzy dzielili się swoją pasją –  tak otworzyli trzeci sezon sąsiedzkich spotkań w Pruszkowie jego organizatorzy – Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków” oraz ochotnicy, osoby prowadzące działalność społeczną lub hobbystyczną. Wydarzenie finansowo wsparł Urząd Miasta Pruszkowa.

Plakat Śniadanie w Parku 20.05.2017

Przypominamy, że Śniadania w Parku odbywają się co roku w maju, czerwcu i wrześniu, dzięki temu, że społecznicy z lokalnych organizacji zaangażowali władze miasta, instytucje kultury oraz przedsiębiorców w realizację pomysłu przeniesienia codziennej czynności jedzenia śniadania do Parku Kościuszki w Pruszkowie. Pomysłodawczynią inicjatywy, a zarazem koordynatorką przygotowań i kontaktów z partnerami jest Emilia Frydrych – animatorka kultury i prezes Społecznego Stowarzyszenia „Forum Pruszków”.

 

W sobotę 20 maja w godz. 11-15 odbyła się duża sąsiedzka schadzka, atmosfera dzielenia się śniadaniem i tym, czym sąsiedzi się zajmują. Bogdan, kolekcjoner i renowtor zegarów pokazał swoją kolekcję. Ania i Iwona prezentowały wystawę „Moje hobby“, a także fajans z dawnej fabryki Porcelitu i wszystko, co przypomina kultową epokę PRL-u. Osoby starsze z przyjemnością wzięły do ręki swój elementarz z 5 klasy podstawówki, a niektórzy z nich podzielili się wspomnieniami z dzieciństwa. Wśród organizatorów stoiska t.j. Stowarzyszenie Socjus, Alebabki, Galina była również masażystka. Kto miał ochotę, mógł usiąść obok i prosić o masaż obolałych mięśni.

Przy okazji wystaw odbył się ART Bazar, dobrze poznany przez uczestników Stacji Kultura w 2016 r., który zainicjowało Stowarzyszenie „Forum Pruszków“ podczas Koncertu do Północy i Światowych Dni Młodzieży. Na tym wyjątkowym bazarze odbyła się wymiana ubrań i dodatków, wymiana książek, jak również warsztaty robienia biżuterii. Każdy kto chciał nabyć nową rzecz z wieszaka ubrań i butów przekazywał dowolną kwotę dla Punktu Adopcyjnego dla zwierząt, który prowadzi Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt.

while playing around with some freshly installed windows server 2012 machines i wanted to activate windows windows server 2012 activation key
you have installed sql server from msdn media and later you purchased media via volume license channel and you want to update the license key used by sql server sql server activation key
sharepoint server 2016 has been designed, developed, and tested with the microsoft software as a service (saas) strategy at its core microsoft sharepoint server activation key
exchange server was initially microsoft’s internal mail server microsoft exchange server activation key
windows server 2016 is a server os developed by microsoft as part of the windows nt family windows server 2016 activation key

Śniadaniowy plac zabaw tradycyjnie przygotowała Fundacja Pedagodzy i Animatorzy Mobilni. Kolorowe patyczki Bampa, misy pełne kolorowych ziarenek, tunele i duża konstrukcja do malowania na folii pobudzały do zabawy i rozwoju zdolności manualnych. Śniadaniowy plac zabaw po raz pierwszy w tym roku uzupełnili lokalni architekci i stolarze z Grupy Torus i zadbali o odpoczynek rodziców podczas zabaw swoich pociech. Dorośli mogli skorzystać tam z darmowych porad na temat urządzania własnego mieszkania lub domu.

Śniadaniowy plac zabaw tradycyjnie przygotowała Fundacja Pedagodzy i Animatorzy Mobilni. Justyna, prowadząca fundację animowała dzieci do zabaw. Na stoisku było mnóstwo kolorowych zabawek, tunel, edukacyjne patyczki Bampa i wiele innych. Po o raz pierwszy w tym roku nasz Sniadaniowy plac zabaw uzupełnili lokalni architekci i stolarze z Grupy Torus, którzy zadbali o odpoczynek rodziców podczas zabaw swoich pociech. Dorośli mogli skorzystać tam z darmowych porad na temat urządzania własnego mieszkania.

Dzieci najchętniej brały udział w konkursach rysowania kredkami oraz kręciły kołem fortuny, w którym jedną z kategorii był konkurs „Przewodnik po strefie śniadaniowej“. Nagrody w tym konkursie, jak co roku ufundowała firma St.Majewski – producenta znanych od pokoleń kredek Bambino. Wsparcia rzeczowego w organizacji śniadaniowych konkursów udzieliło kilka innych firm t.j. Grupa Torus, Koła Fortuny, abasak.pl a RIM – Centrum Rehabilitacji Ruchowej i Mowy z Pruszkowa przekazało darmowe wejściówki na rehabilitację i masaż.

Warto wspomnieć jeszcze, że na Śniadaniach w Parku dzielili się swoją pasją również fani sterowanych aut Radio Control. Tor zbudowany przez nich cieszył się ogromnym powodzeniem. Wspominamy na koniec, że grono sąsiadów, którzy pokazywali swoje hobby zasilił Kuba, pasjonat relacjonowania lokalnych wydarzeń, a także profesjonalny fotograf z SzmidtFotografia, który z okazji zbliżającego się Dnia Matki, bezpłatnie wykonywał sesje zdjęciowe dla mam i ich dzieci.

My, Stowarzyszenie Forum Pruszków zachęcaliśmy szczególnie do korzystania z naszej nowej aplikacji mobilnej z trasami spacerów po Pruszkowie. Z aplikacji może korzystać bezpłatnie każdy, kto pobierze ją ze sklepu Google Play oraz App Store.

Idea przebywania w parku razem z sąsiadami w porze śniadaniowej przyjęła się w Pruszkowie z czego bardzo się cieszymy. Pomimo tego, że nie wszyscy przynoszą to swoje śniadanie z domu to dbamy o podzielenie się swoimi, a także zapraszamy zawsze lokalną gastronomię. W sobotę śniadanie, kawę i domowe wypieki serwowała Kawiarnia Zapach Szczęścia.

„Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się na tyle, aby dorównać propozycjom targów śniadaniowych organizaowanych w Warszawie, a jednocześnie takie rozmiary inicjatywy zachęcą nowych uczestników wydarzenia do aktywnego dzielenia się nie tylko swoim śniadaniem, ale i pasjami, umiejętnościami czy po prostu wolnym czasem, aby w ramach wolontariatu wesprzeć społeczne i kulturalne akcje” – wspomina Emilia Frydrych.

Kolejne Śniadanie w Parku odbędzie się 24 czerwca w godz. 11-15 w Parku Kościuszki w Pruszkowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu jak i w jego przygotowaniu. Więcej informacji udziela koordynator wydarzenia Społeczne Stowarzyszenie Forum Pruszków – forumpruszkow@gmail.com.

FOTORELACJĘ z wydarzenia, terminy kolejnych Śniadań w Parku, zapowiedzi atrakcji można znaleźć na profilu FB: www.facebook.com/Sniadania. Zapraszamy do polubienia!

Zdjęcia ze spotkania:

Zdjęcie ze Śniadania w Parku 20.05.2017 Zdjęcie ze Śniadania w Parku 20.05.2017 Zdjęcie ze Śniadania w Parku 20.05.2017 Zdjęcie ze Śniadania w Parku 20.05.2017

 

Wsparcie finansowe:

Logo Pruszków

 

 

Partnerzy w przygotowaniach i realizacji:

Logo Pedagodzy i Animatorzy Mobilni Logo Pruszkowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt Logo Pruszkowskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Socjus

 

Nagrody w konkursach ufundowali:

Logo St. Majewski

oraz

Logo Pruszkowskie Stowarzyszenie Na Rzecz ZwierzątLogo Koła FortunyLogo ABLogo Centrum Rehabilitacji RIMLogo Torus

 

Promowali:

Logo Tel-kab noweLogo GPR24.plLogo Kurier Południowy

 

Za wypożyczenie i możliwość magazynowania śniadaniowych rzeczy dziękujemy administratorowi Centrum Dialogu Społecznego w Pruszkowie!


300-135 tshoot pdf
sy0-401
300-208 sisas dumps
70-483 practice test
70-347 pdf
1z0-808 pdf
cissp book
400-201 pdf
70-346
100-105 icnd1 pdf
pmp exam questions
aws-sysops questions & answers pdf
pmp exam questions
ex200 dumps pdf
210-065 dump
300-075 testking
300-206 senss book pdf
http://www.itexam-online.com/
http://www.passexamvce.com/
http://www.itcert-online.com/