Zaproszenie do współpracy przy „Śniadaniach w Parku”

O kontynuacji Śniadań w 2016 roku przesądziła potrzeba społeczna. Po pierwsze mieszkańcy Pruszkowa polubili te sąsiedzkie spotkania w Parku Kościuszki zorganizowane przez społeczników i z ciekawością przyglądają się działalności stowarzyszeń czy fundacji w swojej najbliższej okolicy. Po drugie sami organizatorzy zachęceni współpracą podczas Śniadań mają ochotę wspierać się przy okazji organizacji swoich marzeń, do realizacji... Przeczytaj artykuł


O kontynuacji Śniadań w 2016 roku przesądziła potrzeba społeczna. Po pierwsze mieszkańcy Pruszkowa polubili te sąsiedzkie spotkania w Parku Kościuszki zorganizowane przez społeczników i z ciekawością przyglądają się działalności stowarzyszeń czy fundacji w swojej najbliższej okolicy. Po drugie sami organizatorzy zachęceni współpracą podczas Śniadań mają ochotę wspierać się przy okazji organizacji swoich marzeń, do realizacji których niejednokrotnie brakowałoby im rąk do pracy.

Wyróżnienie projektu w konkursie grantowym „Tu mieszkam tu zmieniam”, organizowanym przez Fundację Banku Zachodniego WBK daje już teraz realne możliwości sfinansowania działań informacyjno-promocyjnych, dzięki czemu inne zdobyte środki będziemy mogli przeznaczyć na realizacje większej ilości pomysłów na uatrakcyjnienie Śniadań w parku.

Pragniemy zwrócić uwagę na to, że fakt, że taka inicjatywa, którą w całości przygotowały i przeprowadziły głównie lokalne organizacje społeczne spotkała się ze wsparciem Urzędu Miasta Pruszkowa powinien tylko przekonać sceptycznych i niezadowolonych mieszkańców Pruszkowa do aktywności obywatelskiej. Tych otwartych, kreatywnych i życzliwych innym spośród nich życzylibyśmy sobie spotkać wcześniej czy później na naszych cyklicznych spotkaniach pt. „Forum dla aktywnych”.

Realizujmy pomysły, które pomagają nam tworzyć klimat „Śniadań” coraz bardziej śniadaniowy i zdrowy, aby rezygnować z formuły tradycyjnych pikników i festynów na rzecz atmosfery sąsiedzkiej, jak na dobrą inicjatywę społeczną przystało.

Wspieramy stowarzyszenia oraz fundacje z Pruszkowa i okolic w działalności statutowej oraz w promocji, jeśli jej członkowie są otwarci na aktywną współpracę z innymi organizacjami przy tworzeniu i realizacji programu „Śniadań”.

Nie pozostajemy dłużni władzom lokalnym, instytucjom kultury i firmom.

Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu:

forumpruszkow@gmail.com

Razem możemy więcej!